Mamy na stronie: 30552 materiałów

Aglomeracja paryska

Największą aglomeracją Francji jest aglomeracja Paryża, zwana Île-de-France. Składa się ona z departamenty Paryża i departamentów sąsiednich: Essonne, Hauts-de-Seine, Seine-et-Marne, Seine-Saint-Denis, Val-de-Marne, Val-d`Oise, Yvelines. Jej powirzchnia wynosi 12 tys km2 . Jest to najgęściej zaludniony obszar kraju - 892 mieszkańców na km2.Skupia 17% ludności Francji.

Cechą pozytywną aglomeracji jest większa wydajność pracy i możliwość jej wyboru. W Île-de-France rozwinięty jest różnorodny przemysł, głównie środków transportu (samochody firm Renault, Citroën i Peugeot), elektroniczny, poligraficzny (55% produkcji krajowej), chemiczny, gumowy, spożywczy, odzieżowy, informatyczny oraz biotechnologiczny. Przemysł skupiony w aglomeracji paryskiej skupia 25% produkcji krajowej. Korzyścią płynącą z tego jest łatwość kooperacji sąsiadujących ze sobą zakładów przemysłowych.
Kolejnym pozytywem aglomeracji jest dogodna komunikacja pomiędzy miastem centralnym a ośrodkami peryferyjnymi. W przypadku aglomeracji...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT