Mamy na stronie: 30552 materiałów

serwerpocztaircużytkownikmożliwości

Charakterystyka Internetu

- Nowe możliwości jakie nam daje -

Z technicznego punktu widzenia Internet jest siecią komputerową składającą się z setek tysięcy komputerów ( serwerów ), tworzących coś w rodzaju siatki. Każda wysłana informacja jest przekazywana przez poszczególne węzły tej siatki, żeby w końcu trafić do adresata. Komputery w węzłach można porównać do przekaźników, które otrzymując wiadomość sprawdzają jej adres i przesyłają ją dalej we właściwym kierunku. Fenomen Internetu polega na tym , że w zasadzie jedyną rzeczą, jaka została narzucona, a raczej - została dobrowolnie zaakceptowana przez użytkowników – jest sposób porozumiewania i pomiędzy poszczególnymi komputerami czyli tak zwany protokół. Nie ma więc znaczenia, jakim komputerem dysponuje użytkownik. W zasadzie każdy się nadaje, niezależnie od tego czy dysponuje się PC – tem, czy Macintoshem. Odpowiedni protokół gwarantuje, że wysłana informacja będzie mogła być odczytana przez odbiorcę.
Internet nie ma administracji czy organizacji zarządzających. Oczywiście łącza telekomunikacyjne potrzebne do nawiązania łączności są własnością prywatną. Prywatne korporacje i najrozmaitsze instytucje trudnią się udostępnianiem Internetu osobom prywatnym, czyli są tak zwanymi dostawcami dostępu.
Obecnie Internet to monstrualny gigant. Oplata on dokładnie cały świat oferując setki milionów stron utrzymywanych na dziesiątkach milionów serwerów. Stanowi to labirynt,...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT