Mamy na stronie: 30552 materiałów

danemagistralainstrukcjemodelepentium

Opis procesorów

Intel Pentium II
Procesory Pentium II spotykane są w różnych wersjach. Naj-tańsze modele Pentium II 233 i 266 MHz (obecnie już nie do-stępne), produkowane w technologii 0,35 mikrona i bazujące na FSB 66 MHz (Klamath), zasilane były napięciem 2,8 V. Nowocze-śniejsze układy (Deschustes, FSB 100 MHz) są zasilane napię-ciem 2 V i wykonane w technologii 0,25 mikrona. Oba typy pro-cesorów zewnętrznie niczym się nie różnią i przystosowane są (oprócz wersji Xeon) do współpracy ze złączem Single Edge Con-nector (Slot – 1). Ostatnio na rynku pojawiły się egzemplarze Pentium II (350 i 400 MHz) umieszczane w obudowie SECC2 (Sin-gle Edge Contact Cartridge) pozbawionej przylegającej do wen-tylatora ścianki. Nowa konstrukcja ma ułatwić chłodzenie jed-nostki centralnej, a przede wszystkim pamięci podręcznej L2.
Wewnętrzne różnice w architekturze obu modeli sprowadzają się do zmian nieistotnych z punktu widzenia typowego użytkow-nika. Najważniejsza polega na zwiększeniu zakresu bezpośrednio buforowanego obszaru pamięci z 512 MB dla Klamath do 4 GB w Deschustes.
Obie rodziny Pentium II odziedziczyły po poprzednikach pe-łen zestaw instrukcji MMX. W każdym procesorze Pentium II 32 KB pamięci cache L1 dzielą się na dwa obszary po 16 KB prze-znaczone odpowiednio dla danych i instrukcji. Pamięć podręczna L2 znajduje się poza jądrem. Oddzielne układy szybkiej pamięci SDRAM (zazwyczaj o czasie dostępu 4,5 lub 5 ns) umieszczane są na jednej...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT