Mamy na stronie: 30552 materiałów

linuxinstalacjaprogramdyskużytkownik

Opis systemów operacyjnych

RED HAT LINUX 5.2 – „CZERWONY KAPTUREK”
Duża popularność, jaką zdobyły produkty firmy Red Hat Software, dowodzi że użytkownikami Linuxa mogą być nie tylko wszechwiedzący guru, kt
rzy spędzają wiele czasu na przekopywaniu się przez stosy dokumentacji, ale również przeciętni użytkownicy, wychowani na systemach operacyjnych spod zupełnie innej gwiazdy.
Pudełko Red Hat Linuxa 5.2 zawiera podręcznik instalacji, trzy kompakty oraz dyskietkę startową. Pierwszy krążek zapisany jest w standardzie El-Torito, dzięki czemu posiadacze nowszej generacji komputerów mogą zainstalować Linuxa wykorzystując opcję bootowania systemu z płyty CD-ROM. Właściciele starszego sprzętu muszą skorzystać z dołączonej dyskietki.
Pierwszą nowość w stosunku do poprzednich edycji Red Hata zauważamy już podczas instalacji systemu. Producent pogrupował jego komponenty i zaproponował dwie typowe konfiguracje oprogramowania: dla stacji roboczych (workstation) i serwerów sieciowych (server). Pierwsza grupa zawiera takie aplikacje, jak emulatory DOS-a, programy multimedialne, narzędzia do obróbki grafiki. Na drugą składają się programy oferujące różne usługi sieciowe: serwery WWW, DNS, news itp. Wybierając jedną z powyższych konfiguracji, decydujemy się również na specyficzny dla danego typu podział dysku twardego na partycje.
W przypadku stacji roboczej instalator przeznacza 32 MB na partycję wymiany (Swap) i 16 MB na partycję z katalogiem /boot, w...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT