Mamy na stronie: 30552 materiałów

wyjaśnienie pojęć: Dane i informacje, systemy informowania kierownictwa, systemy eksperckie...

Spis treści:

Rozdział I:
Dane i informacje

Rozdział II:
System informowania kierownictwa

Rozdział III:
Systemy eksperckie i sztuczna inteligencja
 
***

Rozdział I

„Dane i informacje”

    Wszystkie funkcje kierownicze – planowanie, organizowanie, przewodzenie i kontrolowanie – są zależne od ciągłego dopływu strumienia informacji o tym, co się dzieje w organizacji i poza nią. Kierownicy mogą śledzić postępy w osiąganiu celów i przekształcać plany w rzeczywistość jedynie pod warunkiem uzyskania dokładnych i aktualnych informacji. Jeżeli kierownicy nie zdołają nadążać za biegiem spraw, przewidywać potencjalnych problemów, dostrzegać, kiedy jest potrzebna interwencja, a następnie podejmować odpowiednich działań korygujących czy dostosowawczych, to ich praca będzie bezowocna i kosztowna.
    Systemy informacyjne umożliwiają kierownikom sprawowanie kontroli nad przebiegiem spraw. Kierownicy na wszystkich szczeblach przekonują się, że skomputeryzowane systemy informacyjne dostarczają informacji potrzebnych do skutecznego prowadzenia operacji. Skoro więc systemy informacyjne odgrywają tak dużą rolę w zarządzaniu organizacjami, jest sprawą szczególnie ważną, aby kierownicy rozumieli, jak takie systemy należy projektować i wdrażać oraz jak je należy prowadzić.
    Chociaż często posługujemy się zamiennie terminami dane oraz informacje, to jednak istnieje między nimi pewna różnica. Dane są to surowe, nie poddane analizie liczby i...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT